Jelenlegi hely

V. Jászsági Gyermek és Ifjúsági Szólótáncverseny

Ötödik alkalommal került megrendezésre az V. Jászsági Gyermek és Ifjúsági szólótáncverseny Jászberényben a Nemzeti Tehetség Program, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő támogatásával 2017. április 07-08-án.

A verseny célja összhangba a pályázati kiírásban leírtakkal, a tehetséges gyermekek felismerése, tudásuk, képességeik továbbfejlesztése, bővítése, a műhelymunka és egyéb kötetlen ismeretterjesztő program keretein belül, valamint a megszerzett ismeret és tudás bemutatásának lehetősége és megmérettetése volt egy országos tanulmányi versenyen.

A versenyt két kategóriában rendeztük meg: fiúszóló és páros. Mindkét kategóriában kötelező és szabadon választott táncokat kellett bemutatni a versenyzőknek. A versenyben résztvevőknek a kategóriánként meghatározott egy kötelező és egy saját maguk által szabadon választott táncanyagból kellett két perces (+- 20 mp) improvizációt bemutatniuk a zsűri előtt. A zenét a Zagyva Banda zenekar szolgáltatta.

 

Kötelező táncok:

 

I. Korcsoport részére

Fiúszóló kategóriában: Tiszai dialektus egy férfi tánca

Páros kategóriában: Tiszai dialektus területről egy páros tánc

 

II. Korcsoport részére

Fiúszóló kategóriában: Erdélyi dialektus terület egy férfi tánca

Páros kategóriában: Erdélyi dialektus terület egy páros tánca

Szabadon választott táncaikat a versenyzők a Kárpát-medence tánchagyományból választhatták.

A döntőn 100 tanuló szerepelt, de a válogatókon ennél sokkal több tanuló méretette meg magát.

A versenyprogram után, a Viganó Alapfokú Művészeti Iskola táncházat szervezett versenyzők és kísérőjük részére. Másnap délelőtt a zsűri értékelte a látottakat és díjazta az arra érdemes produkciókat.

Eredmények és díjak az alábbiak voltak:

Különdíjat kaptak:

Rubint Rebeka, Ivanics Patrik, Fődi Petra, Hlavacska Laura, Halász Ferenc, Balogh Veronika Flóra, Innferhofer Patrik, Horváth Tünde, Süle-Szigeti Levente, Forczek Borbála, Süveges Endre Fülöp, Hercz Lili, Balogh Gergő, Horti Luca, Tóth Alex, Aranyi Krisztián, Borbándi Viktória, Fülöp Bence, Nagy Dóra, Szőcs Szabolcs, Antal Réka, Nagy Marcell, Mészáros Kata, Donnert Flávió, Pozsonyi Vera, Szabados Máté, Kardos Attila, Varga Petra, Simon Gyula Máté, Nagy Dominika, Teleki Bence, Takács Zoltán

 

Szólótáncosi nívódíjat kaptak:

         lányok:Soós Fanni                            
                     Bontovics Gréta                                                                                        
                      Balogh Anna Kira                                                                                             
                      Vajda Villő                                                                                                        
                      Csomor Zoé                                                                                                                 
                       Gyebnár Anna                                                                                 
                       Herdlicska Lili                                                                                                    
                       Szűcs Laura                                                                                                         
                       Krepsz Anna                                                                                                       
                       Lakatos Panna                                                                                                   
                       Bontovics Letícia                                                                                             
                       Pernyész Fanni                                                                                                
                       Bodrogvári-Csikó Dóra                                                                                            
                       Rácz Vivien                                                                                                        
                       Molnár Borbála                                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 

 

          fiúk: Nagy Márk
                  Palagyi Szilárd
                  Pásztor Csaba Lőrinc
                  Bíró Norbert
                  Szőcs Szilárd           
                  Bazsó László
                 Hlavacska Lázár
                 Sztojka János Gusztáv
                 Krepsz Ákos
                 Ifj. Hercz Vilmos
                 Pusztai Mór
                 Rusvai Máté
                 Horti Bálint        
                Czégény Imre Kornél
                Csörgő Péter         
                                                                                                                                                                        

  Kiemelt Szólótáncosi díjat kaptak:

 

lányok: Busai Bori                                                                          
            Lovas Eszter                                                                             
            Lovas Sára                                                                                 
            Hosnyánszki Noémi        

                                                                                                    

 Fiúk: Makula Zoltán
         Hajdú – Németh Balázs
         Ferencz Gergő
         Farkas Regő László                                          
         Kormos Balázs
         Körömi Máté
        Gáspár György
        Denich Rudolf                                                                                                                                                                                                                

                                                                                                           

                                                                                                            

 

 

 

   

 

 

 

 

 

Rendező

Folklór Kulturális Közalapítvány

és a

Jászság Népi Együttes

Kiemelt szponzor

220 VOLT
Jász-Plasztik Kft.

Gyémánt szponzor

Carrier CR Magyarország Kft.
Co-op Star
Ilpea Profext Kft.
OTP Bank
Rock

Arany szponzor

Amond Kft.
Dobó Trans Kft.
Gerőcs Kerámia Kft.
Kód Kft.
Scintilla Kft.
Szikra Galéria
United Security Service Kft.

Szponzorok

Czinege és Fiai Kft.
boommédia Kft.
Creatív Color Stúdió Kft.
Darázs Keverő Kft.
Donnert Richárd és Bognár Sándor
FORTACO Zrt.
Gattyán Építész Iroda kft
Hering Autóház Kft.
Jász-Plasztik Autócentrum
Jászberényi Kse
Julietta Bútorbolt
Mérleg gyógyszertár
Metálplaszt
Peugeot Qualite
Piac Market
Simon Virágkertészet
Szatmári Kft.
Téba tüzép
Tutti Bau Kft.

Médiatámogatók

Jászkürt Újság
Jászsági Térségi Tv
Trió Rádió FM
Visitjaszbereny