Jelenlegi hely

IV. Jászsági Gyermek és Ifjúsági Szólótáncverseny

Negyedik alkalommal került megrendezésre a IV. Jászsági Gyermek és Ifjúsági szólótáncverseny Jászberényben a Nemzeti Tehetség Program, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő, és az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet támogatásával 2016. április 09-10-én.

A verseny célja összhangba a pályázati kiírásban leírtakkal, a tehetséges gyermekek felismerése, tudásuk, képességeik továbbfejlesztése, bővítése, a műhelymunka és egyéb kötetlen ismeretterjesztő program keretein belül, valamint a megszerzett ismeret és tudás bemutatásának lehetősége és megmérettetése volt egy országos tanulmányi versenyen.

A versenyt két kategóriában rendeztük meg: fiúszóló és páros. Mindkét kategóriában kötelező és szabadon választott táncokat kellett bemutatni a versenyzőknek. A versenyben résztvevőknek a kategóriánként meghatározott egy kötelező és egy saját maguk által szabadon választott táncanyagból kellett két perces (+- 20 mp) improvizációt bemutatniuk a zsűri előtt. A zenét a Zagyva Banda zenekar szolgáltatta.

 

Kötelező táncok:

 

I. Korcsoport részére

Fiúszóló kategóriában: Tiszai dialektus egy férfi tánca

Páros kategóriában: Tiszai dialektus területről egy páros tánc

 

II. Korcsoport részére

Fiúszóló kategóriában: Erdélyi dialektus terület egy férfi tánca

Páros kategóriában: Erdélyi dialektus terület egy páros tánca

Szabadon választott táncaikat a versenyzők a Kárpát-medence tánchagyományból választhatták.

A döntőn 110 tanuló szerepelt, de a válogatókon  ennél sokkal több tanuló méretette meg magát.

A versenyprogram után, a Viganó Alapfokú Művészeti Iskola táncházat szervezett versenyzők és kísérőjük részére. Másnap délelőtt a zsűri értékelte a látottakat és díjazta az arra érdemes produkciókat.

Eredmények és díjak az alábbiak voltak:

Különdíjat kaptak:

Lucza Mátyás,Vas Petra, Szőcs Szabolcs, Horti Luca, Tóth Alex, Zolnai Sára, Bozsik Dávid, Pernyész Fanni, Hlavacska Lázár, Bazsó László, Molnár Nikolett, Pásztor Dávid, Almássy Szonja, Varró Marcell, Csomor Zoé, Horti Máté, Molnár Vivien Enikő, Rubint Rebeka, Ivanics Patrik

 

Szólótáncosi nívódíjat kaptak:

lányok: Bontovics Gréta                                              fiúk:    Russvai Mátyás

             Kunszabó Adél                                                          Balogh Gergő

             Czégény Krisztina                                                     Kis Máté Róbert

             Gebei Gréta                                                               Nagy Márk

             Lakatos Panna                                                           Bíró Norbert

             Király Orsolya                                                            Bíró Gergő

             Dobos Fanni                                                              Papp Richárd

             Nagy Franciska Ella                                                   Kasparek Pál

                                                                                               Hercz Vilmos

                                                                                               Varga Bence

                                                                                               Szőcs Szilárd

                                                                                               Varró Bercel

                                                                                               Lisztóczki Gergő

 

Kiemelt Szólótáncosi díjat:

   lányok:   Horváth Lili                             fiúk:      Makula Zoltán

                 Hercz Lili                                              Horváth Zalán

                 Szűcs Laura                                         Russvai Máté

                 Bontovics Letícia                                 Herdon Péter

                 Füzér Boglárka                                   Herdon Balázs

                 Borbándi Viktória                               Körömi Máté Lajos

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A képek megtekinthetőek az alábbi linken:

https://www.dropbox.com/sh/fcqkqz8boea6ghv/AACN6Hi1mN97NQ74g8nRystma?dl=0

Rendező

Folklór Kulturális Közalapítvány

és a

Jászság Népi Együttes

Kiemelt szponzor

Jász-Plasztik Kft.

Gyémánt szponzor

220 VOLT
B. Braun Medical Kft.
Carrier CR Magyarország Kft.
Ilpea Profext Kft.
Somos kiadó: Kovács László és Nagy Zoltán
Szerencsejáték Zrt.
Trió Rádió FM

Arany szponzor

Amond Kft.
Co-op Star
Dobó Trans Kft.
FORTACO Zrt.
Jász-Barkács Bt.
Kód Kft.
Metálplaszt
PR Telecom
Rock
Scintilla Kft.
Szikra Galéria

Szponzorok

Assist-Trend Kft.
Creatív Color Stúdió Kft.
Darázs Keverő Kft.
Donnert Richárd és Bognár Sándor
Gerőcs Kerámia Kft.
Hering Autóház Kft.
IBUSZ Utazási Iroda
Jász-Plasztik Autócentrum
Mr. Work
Peugeot Qualite
Simon Virágkertészet
Téba tüzép
Tutti Bau Kft.

Támogatók

Arizona Steak House
Buborék Szikvízüzem - Petrányi Zsolt
Dobó Katalin
Gattyán Építész Iroda kft
Mag ICS Holding Zrt.
Piac Market Jászberény
Pócs János országgyűlési képviselő

Médiatámogatók

Jász Trió TV
Jászkürt Újság

Együttműködő partnerek

EKE Jászberényi Campus,Zirzen Janka Kollégium
Jász Folk Alapítvány
Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általános Iskola, Középiskola és Kollégium
Jászberényi Rendőrkapitányság
Jászberényi Vagyonkezelő és Városüzemeltető Nonprofit Zrt.
Jászkerület Nonprofit Kft
Klapka György SZKI
Lehel Vezér Gimnázium
Tűzoltóság Jászberény